אוכל לגורי כלבים ממש בררנים

אוכל לגורי כלבים ממש בררנים

30 במאי 2018 0 By superdogadm

אתם תוהים לעצמכם, "האם אימצתי כלב שיש לו שורשים בבית המלוכה האנגלי?". הקערה שלו תמיד מלאה, גם אחרי יום שלם שבו הוא לא אכל כלום, גם אחרי שהחלפתם לו כמה סוגי אוכל לגורי כלבים, גם אחרי שהתייעצתם עם הווטרינר והוא המליץ להרטיב את האוכל במים או בציר מרק עוף (טבעי שאתם הכנתם). למה גור הכלבים החמוד הזה מסרב לאכול? פחות מנתח אנטריקוט לא בא בחשבון?

על פניו, זה נשמע לכם הגיוני שטבע הכלב הוא כל הזמן לרצות אוכל, כבר מגיל צעיר, במיוחד כשהוא מתפתח בקצב מהיר וגופו זקוק לאוכל איכותי כדי שזה יקרה על הצד הטוב ביותר. מסתבר שיש כלבים שאוכלים פשוט כדי לחיות וכמויות מזון קטנות מספקות אותם, ויש גם כלבים בררנים, כמו הגור שלכם, שמבינים מהר מאוד שהאוכל הכי טעים הוא חטיפים או שאריות מזון שבני המשפחה נותנים להם או בכלל אוכל שהם משיגים בעצמם בעת ביצוע פשע חמור – גניבה מהשולחן או ממקומות אחרים בבית.

איך משיבים את הגור לאכול את האוכל שלו?

אם לגור שלכם לא יהיו אלטרנטיבות קולינריות אחרות מלבד אוכל לגורי כלבים, הוא ייאלץ לחיות ממשהו וזה האוכל שמחכה לו מדי יום בקערה שלו. קודם כל, אנחנו צריכים לעשות בדק בית עם עצמנו – נורא קשה לנו לזרוק שאריות של חביתה או שניצל לפח, כאשר יש בבית כלבלב מתוק שמתחנן לקבל אותן. הקושי הזה מייצר בקלי קלות את הכלב הבררן. כאשר הכלב יודע שהוא תמיד יקבל משהו בסוף הארוחה של בני הבית, הוא מאבד עניין באוכל שיש בקערה, לא משנה כמה הוא טוב ואיכותי. אז עם ההרגל הזה אנחנו חייבים להפסיק.

ועוד כמה רעיונות…

שחקו עם הכלב לפני זמן האוכל שלו – הפעילות הפיזית תעורר אצל הכלבלב את התיאבון הבריא. חשוב לעשות זאת לפני האוכל, ולא אחרי, כי פעילות אחרי האוכל יכולה חלילה להביא להיפוך קיבה (במיוחד בכלבים מגזעים גדולים).

החביאו את כופתיות המזון בתוך משחק – יש משחקים מגניבים לכלבים, דוגמת קונג, שמחביאים בתוכם את האוכל והכלב צריך לשחרר אותו במהלך משחק. כשהכלב צריך להתאמץ בשביל האוכל, יש לו טריגר הרבה יותר חזק לאכול אותו.

אל תתנו לגור ארוחה אחת גדולה – חלקו את המנה היומית שלו ל- 2-3 ארוחות קטנות לאורך היום.

לא בלחץ – אם תתחננו / תרימו קול / תשמיעו קולות מוזרים או כל מיני דברים שאנשים מנסים לעשות כדי לגרום לכלב שלהם לאכול – זה לא יעבוד. פשוט תניחו את האוכל בקערה ותתרחקו מהאזור. תנו לכלבלב להתקרב לאוכל בשקט שלו.

חימום קל של האוכל לפני ההגשה לגור – אתם לא מתארים לעצמכם עד כמה שזה משפר את הטעם. החימום משחרר את הריח של האוכל לאוויר ומגניב לחלוטין את הכלב. תנסו ותראו שזה עובד.